Vinicius flet për dëmtimin e rëndë

Sulmuesi brazilian Vinicius jr. i është nënshtruar rezonancës magnetike të dielën në mëngjes dhe rezultatet kanë konfirmuar dëmtimin në bicepsin femural. Në këtë mënyrë, lojtari i thotë lamtumirë vitit 2023 dhe pothuajse me siguri do të humbasë Superkupën e Spanjës. Anësori i Realit u detyrua të largohej nga fusha pas gjysmë ore në lojë. Që në

Vazhdoni leximin →

Real Madrid në telashe, dëmtohet Vinicius

Vinicius Junior është lojtari i radhës i Real Madridit që ka pësuar dëmtim duke shtuar edhe më shumë problemet te Los Blancos. Përveç mungesave afatgjata të Eder Militao dhe Thibaut Courtois, Kepa Arrizabalaga aktualisht është duke u rikuperuar, ndërsa Aurelien Tchouameni ka të ngjarë të jetë jashtë për pjesën e mbetur të vitit 2023. Pas

Vazhdoni leximin →

Vinicius votohet më i miri i sezonit të kaluar

Vinícius Júnior, sulmuesi brazilian i Realit të Madridit, u votua si lojtari më i mirë i sezonit të kaluar në La Liga nga Shoqata e Futbollistëve Spanjollë. Pasi u rendit në vendin e 6-të në çmimin “Topi i Artë”, braziliani spikat sërish duke marrë një tjetër çmim individual, për të cilin votojnë futbollistët që luajnë

Vazhdoni leximin →

Ançeloti “spiunon” Ançelotin..për Viniciusin !

Nëse do të kishte një klasifikim për trajnerët se cili është më “babaxhani”, më i talentuari për të ndjellur harmoni me futbollistët, padyshim që garën do të fitonte Ançeloti. E gjithë bota e futbollit e njeh  Karlon edhe  me sy mbyllur, por Karlo tregon atë që nuk dimë… “ Sa herë  nxehem gjatë ndeshjes me

Vazhdoni leximin →

Brazili indinjohet me Benzemanë: Burracak!

Kritikat e ashpra të Benzema ndaj Vinicius Junior shkaktuan një indinjatë të madhe në Brazil. Media, tifozeria dhe futbollistët brazililianë dolën në mbrojtje të futbollisitit të ri dhe iu kundërvunë sulmuesit francez të Realit të Madridit. Ylli i Evertonit, Richarlison në një postim në Instagram kritikoi Benzemanë për të mbrojtur shokun e tij të skuadrës

Vazhdoni leximin →