Ku do shkosh Vetel, Ferrari dy kembet ne nje kepuce

Drejtuesit e skuadrës së Ferrarit kërkojnë ta mbajnë me çdo kusht pilotin gjerman, Sebastian Vettel. Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit në media për një kalim të mundshëm te Mercedes, zëra që kanë ndezur sinjalet e alarmit te skuderia nga

Vazhdoni leximin →

Formula 1, arena e deklaratave kontradiktore !

Gara e fundit e Formula 1 që u zhvillua në Meksikë e ndezi edhe më shumë luftën për titullin kampion me favoritin Niko Rosberg, që tashmë po dridhet nga presoni dhe hendeku i zvogëluar. Por ndalesa latine ka sjellë gjithashtu polemika dhe rivendosi vëmendjen te disa rregulla qesharake dhe komisarë më shumë se të guximshëm

Vazhdoni leximin →

Sebastian Vettel befasohet, “ i vjedhin” 10 sekonda

Komisarët e garës vendosën që ta penalizojnë pilotin gjerman Vetel  të Ferrarit me 10 sekonda, për drejtim të rrezikshëm të makinës kundrejt Daniel Ricciardos gjatë një manovre në garë, një ndëshkim ky që e zbret atë në vendin e 5-të, ndërkohë që vendi i 3-të i shkon pikërisht australianit. Ky vendim nuk është pritur mirë

Vazhdoni leximin →