Venus Uilliams harron 43 vitet e moshës, mund Kamila Xhorxhin

Veterania amerikane tashmë luan shumë rrallë dhe shpesh për shfaqje. Gjithsesi, kjo sfidë në fushë me bar në Angli ishte “prej vërteti” duke mundur në Birmingam italianen elegante, Kamila Xhorxhi 2-1. U deshën 3 orë e 17 minuta, që 43-vjeçarja papritur nuk i ndjeu, ndërsa pati shërbim edhe deri 180-200 km në orë. Rezultati ishte

Vazhdoni leximin →

Derbi familjes, Venusi mund motrën Serena mbas katër vitesh

Tenistja amerikane, Venus Uiliams, mundi 2-0 (6-3,6-4) të motrën e saj, Serena, në raundin e tretë të turneut të Indiana Uellsit, duke siguruar kualifikimin më tej. Motrat Uiliams kanë luajtur bashkë 29 ndeshje, 12 nga të cilat i ka fituar Venusi. Sidoqoftë, kjo është fitorja e parë e saj kundër Serenës mbas katër vitesh, që

Vazhdoni leximin →