Punë italianësh? Lotito dhe Marota gati sa nuk u rrahën!

Gazeta italiane “La Republika” shkruan se presidenti i Lacios, Klaudio Lotito, dhe presidenti i Juventusit, Bepe Marota, gati sa nuk u rrahën njeri me tjetrin në një mbledhje të shefave të mëdhenj të ekipeve të Serisë A! Në fakt, mbledhja e shefave të 20 ekipeve të Serisë A u zhvillua të premten e kaluar dhe

Vazhdoni leximin →

Italia sikur e merr lehtë, presidenti Tavekio: Shqipëria, jo shqetësim i madh!

Karlo Tavekio nuk është kombëtarja e Italisë dhe as trajneri Ventura, por gjithsesi është “dikush” me shumë rëndësi. Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit e ka nisur që tani ndeshjen ndaj Shqipërisë me opinionin e tij për kundërshtarin. “Kemi dy ndeshje të rëndësishme për t’u kualifikuar për në plej of, – theksoi ai në një

Vazhdoni leximin →