Boston bie në Uashington, edhe pse Tatëm shënon 30 pikë!

Spektakël dhe një surprizë në ndeshjen më të madhe të mbrëmjes në NBA. Boston zhgënjen, duke u mundur me rezultatin e thellë 130-111 në transfertën e Uashingtonit. Për Sëlltiks nuk mjaftuan 28 pikët e Xhejzon Tatum. Nga ana tjetër, megjithëse me shumë mungesa të rëndësishme si ato të Kuzma dhe Bil, Uizards arritën suksesin e

Vazhdoni leximin →

Tatëm shënon 36 pikë, Bostoni mund Sakramenton!

Është njëra nga 3 skuadrat më të mira të Lindjes dhe shkon me besim drejt plej ofit. Boston Sëlltiks i dha fund një serie të gjatë ndeshjesh jashtë fushe duke fituar thellë në Sakramento. Rezultati ishte 132-109 falë 36 pikëve të Xhejzën Tatëmit, ndërsa Xhejlën Braun shtoi 27 pikë dhe Derrik Uajt 20. Bostoni e

Vazhdoni leximin →