Strategjia e Uli Hënesit po funksionon për Bajernin

Në mediat gjermane kritikat ishin gati, dhe padyshim ato nuk kanë munguar, por lavdërimet gjithashtu kanë qenë të shumta për një legjendë si Uli Hënes. Analizën më të bukur për presidentin e Bajernit e bëri analisti i “Shport Bildit” (Sport Bild), Raimund Hinko, një njeri që i qendron bavarezëve pranë prej dekadash. “Javën që kaloi,

Vazhdoni leximin →

Gjetja e Korese se Jugut per te ngaterruar rivalet; lojtaret kane nderruar numrat e fanelave ne çdo miqesore

Koreja e Jugut ka gjetur nje zgjidhje per te ngaterruar lojtaret e skuadrave kundershtare. Skuadra aziatike qe do te luaje sfiden e pare te Boterorit ndaj Suedise, gjate ndeshjeve miqesore dhe stervitjeve ka bere qe lojtaret te nderrojne numrat e tyre ne fanela. ‘Duam t’i ngaterrojme suedezet-tha trajneri Shin Tae Jong-e bejme kete sepse na

Vazhdoni leximin →

Strategjia e Wenger për Mbappe; 142 milionë Euro dhe politikë bindëse

Temperaturat e larta të kësaj vere kanë ndezur akoma më shumë merkaton e transferimeve  ku protagonisti është Kylian Mbappe. Sulmuesi 18 vjecar i Monacos, është vënë edhe në shënjestrën e Arsenalit, trajneri i të cilit Arsene Wenger ka përgatitur edhe një strategji. Sipas tabloidit britanik ‘The Mirror’, kjo strategji e Topcinjve të Londrës është oferta

Vazhdoni leximin →