Gjokoviçi lufton për “bukën e gojës”, nxit tenistët kundër “varferisë”

Tre nga katërshja e tenistëve më të mëdhenj të së sotmes, konkretisht, Novak Gjokoviç, Endi Marej dhe Rafael Nadal, kanë kërkuar rritjen e fondeve të shpërblimeve financiare në turnetë e tenisit. Në një konferencë shtypi, të zhvilluar në kuadrin e turneut Grand Slam, Australia Open, tenisti serb, pasi u kërkoi personave zyrtarë që të largoheshin

Vazhdoni leximin →