Argjentina, Skaloni I hap dyert e kombëtares, Mauro Ikardit.

Pavarësisht startit fantastic të sezonit me fanelën e Paris Sën Zhermenit ku është transferuar nga Interi në formë huazimi, Mauro Ikardi është lënë sërish jashtë përfaqësueses argjentinase nga trajneri Lionel Skaloni për ndeshjet e radhës miqësore me Brazilin dhe Uruguajin. Por pavarësisht kësaj, trajneri I skuadrës ‘Albiceleste’ nuk ia ka mbyllur dyert e skuadrës së

Vazhdoni leximin →

Argjentina gjen trajner perkohesisht; Lionel Skaloni

Argjentina behet me trajner pas largimit te Horge Sampaolit, edhe pse behet fjale per nje detyre qe eshte e perkohshme. Eshte pikerisht Lionel Skaloni, trajneri edhe i perfaqesueses U20 te Argjentines, i cili mori pergjegjesine per te drejtuar bardhekaltrit. Bashke me te me pankinen e ‘Seleccion’ do te jete Pablo Aimar qe drejton ekipin e

Vazhdoni leximin →