Italianët ankohen për stadiumin e Shkupit

Italia do të luajë në një fushë të papërstatshme në Shkur në kuadër të ndeshjes eleminatore me Maqedoninë e Veriut. Delegaciopni i kaltër ka publikuar disa foto në rrjete ku duket qartë se fusha e stadiumit “Tose Proeski Arena” është në gjendje të rënduar dhe kjo gjë nuk u ka pëlqyer aspak. Nga fotot duket

Vazhdoni leximin →

Vardari – për herë të 11-të kampion i Maqedonisë

Vardari i Shkupit, mbas ndeshjes së fundit me Sileksin (0-0), u shpall kampion i Maqedonisë, duke e fituar këtë titull për herë të 11-të. Kështu, ra sipari i Ligës së Parë të Maqedonisë, ndërkohë që tani të gjithë sytë dhe mendjet bjanë përqëndruar te Superfinalja evropiane që, sikurse dihet, do të luhet, më 8 gusht,

Vazhdoni leximin →

“Magjistari” i topit, Rikardinjo, “dhuratë”.. në Shkup

Futbollisti më i mirë në botë në sallat e mbyllura të futbollit, “magjistari” i topit, Rikardinjo, do të shkojë, në dhjetor, në përbërje të ekipit përfaqësues të Portugalisë, në Shkup, ku do të marrë pjesë në një turne minifutbolli me pjesëmarrjen e tre vendeve, Maqedonisë, Portugalisë dhe Kroacisë. “Unë, si drejtor i ekipit përfaqësues, arrita

Vazhdoni leximin →