Shkumbini del në ankand

4 milionë lekë për 80% të aksioneve të klubit të Shkumbinit. Kjo është lëvizja më e fundit që Bashkia e Peqinit ka marrë në lidhje me administrimin e Klubit të Futbollit ‘Shkumbini’ sh.a. duke njoftuar zhvillimin e një ankandi për të kërkuar pronarë të rinj duke qenë se aksionet zotërohen 100% nga Bashkia. Klubi funksionon

Vazhdoni leximin →

Shkumbini me trajnere femër

Shkumbini ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Vladimir Gjoni dhe në krye të skuadrës do të vendoset turkja Ilknur Aktash. Prej disa kohësh ajo ka qenë pjesë e klubit peqinas si zëvendës trajnere dhe tashmë duket se do të marrë drejtimin e skuadrës së parë. Aktash do të qëndrojë në krye të Shkumbinit deri sa të 

Vazhdoni leximin →

Shkumbini mbetet pa trajner

Ecuria jo e mirë në pjesën e parë të kampionatit në Kategorinë e Dytë i ka detyruar drejtuesit e Shkumbinit të Peqinit që të bëjnë ndryshime në stolin drejtues. Elbasanasi Ferdinand Bilali nuk do të jetë më trajner i klubit peqinas, “divorc” të cilin e ka bërë zyrtare vetë presidenti i Shkumbinit përmes një njoftimi

Vazhdoni leximin →