Pranga trajnerit të Butrintit, dhunoi lojtarin e tij

Dy trajnerë të skuadrës së Butrintit, Neritan Novi dhe Dhiogjen Muça kanë rënë në prangat e policisë pasi goditën me grushte futbollistin e ekipit Albi Selimaj. Sipas policisë, dy trajnerët u vunë në pranga menjëherë pas marrjes së njoftimit se futbollisti ishte dhunuar. Ata akuzohen për veprën penale “Goditja e sportistit, trajnerit, arbitrit ose ndërmjetësit sportiv”, kryer

Vazhdoni leximin →

Lautaro: Në Brazil, gjithmonë e njëjta histori

Në fushë në pjesën e dytë, Lautaro Martinez u prek thellë nga ajo që ndodhi para Brazil-Argjentinë, me tifozët e Albiceleste të rrahur nga policia braziliane me shumë tifozë të lënduar. Zikaltëri, i cili më pas u kënaq me festimet për fitoren 1-0, ka komentuar edhe incidentin në rrjetet sociale. “Është turp çdo gjë që

Vazhdoni leximin →

Hetim për presidentin Duka? Ku ishe ti “Adam” kur u dënuam 10 vite..

Bashkia kundër FSHF-së, Veliaj kundër Dukës, madje po kërkohet hetim ndërkombëtar për presidentin e FSHF-së. O zot, ishalla nuk bëhet hetim serioz, se na rrezikohet edhe kandidati për president. Sido që të shkojë filli, një valë pyetjesh janë ngritur: kush e shtypi butonin e “kryengritjes” kundër “mbretit” që flirtonte në krevat me politikën? Përse pikërisht

Vazhdoni leximin →