Djali i Rudi Vatës drejt Serie A

Një tjetër shqiptar së shpejti mund t’i bashkohet elitës së futbollit italian, edhe pse ende nuk ka luajtur asnjë ndeshjen me Kombëtaren kuqezi. Bëhet fjalë për djalin e ish-kapitenit të Shqipërisë, Rudi Vata, Rocco, që shihet si një nga talentet më premtues në Europë. 8-vjeçari ka shkëlqyer me të rinjtë e Celtic në Skoci dhe

Vazhdoni leximin →

Rocco Vata pranë Kosovës?

Një lajm i fundit ka qarkulluar së fundmi në mediat kosovare. Bëhet fjalë për të ardhmen e talentit 18-vjeçar, Roko Vata, i cili është një ndër lojtarët më premtues në futbollin Europian. Djali i ish-kapitenit të Kombëtares, Rudi Vata, aktualisht është pjesë e Irlandës U-19, teksa në një prononcim të dhënë për “lajm.net”, Rudi ka pohuar

Vazhdoni leximin →