Si e shpreh Van Gali vlerësimin për Damfrisin? Me një puthje!

Trajneri i Holandës po tregohet vërtet i veçantë dhe në 19 ndeshje nuk ka humbur asnjë që nga rikthimi, duke pasur 14 fitore. Edhe pse sfida e radhës do të jetë tepër e vështirë, në çerekfinale ndaj Argjentinës, tekniku veteran për momentin nuk po shqetësohet shumë. Ai madje po bën shaka dhe është krejtësisht origjinal

Vazhdoni leximin →

Tre “gabimet” e heroinës së heshtur… Luiza Gega !

A do të guxonte kush të qortonte në këto momente lavdie, heroninën tonë europiane, Luiza Gega? Të gjithë jemi dëshmitarë të “mrekullisë” që ndodhi këto ditë me Luizën, sidomos në botën e çudirave shqiptare! Nga një atlete që i mbijetonte Europës në sajë të heroizmit të saj dhe të trajnerit stoik Taulant Stërmasi, në një

Vazhdoni leximin →

Eleonora Boi dhe puthja e Gallinarit: Më bënë 1000 pyetje

Eleonora Boi, e fejuara e basketbollistit italian Danilo Gallinari kujton një episod interesant teksa i përgjigjej pyetjes së një prej ndjekësve të saj në Instagram. ‘Një herë isha në vendet pas pankinës së tij dhe më dërgoi një puthje gjatë një momenti pushimi të skuadrës në një prej ndeshjeve-tregon Eleonora Boi-ata që ishin ulur pranë

Vazhdoni leximin →