Pankartë kundër Nejmarit; Liga Franceze gjobit PSG

Paris Sën Zhermeni ndëshkohet me 2000 Euro gjobë nga Liga Profesioniste Franceze pasi tifozët e saj përdorën sende piroteknike ndërkohë që shfaqën edhe një një pankartë fyese kundër Nejmar në stadium. Gjithcka ndodhi në ndeshjen e zhvilluar në Parc des Princes mes Paris Sën Zhermenit dhe Nim për javën e parë të Ligue 1 ku

Vazhdoni leximin →

Turqi, Celina i Kosovës merr një asist shpirtëror..

Enes Unal i ka dal në ndihmë Bersant Celinës, i cili sot ishte në një situatë të vështirë me tifozët e skuadrës se tij Twente. Disa tifozë kishin shpalosur një pankartë ku thuhej ‘Kosova është Serbi’ veprim ky që nuk i pëlqejë fare yllit të Kosovës, Bersant Celina. Celina me anë të një postimi kishte

Vazhdoni leximin →