Gazeta “Marca” vlerëson Muriqin

Është kthyer Vedat Muriqi. Është realitet që sulmuesi i Mallorcas është ende larg nivelit të tij më të mirë pas dy muaj e gjysmë në infermieri, por me atë goditje me kokë që dha kundër Rayo Vallecanos sulmuesi dardan po i afrohet versionit të tij më të mirë. “Kundërhelmi” më i efektshëm që Muriqi të

Vazhdoni leximin →

Galatasaray kërkon Vedat Muriqin

Vedat Muriqi mund të kthehet të luajë në Superligën e Turqisë. Është gjigantja turke, Gallatasaraji, po mendon fillimisht ta huazojë Muriqin nga Majorka dhe, pas 6 muajsh, ta blejë kartonin e tij. Media turke “A Spor” raporton të hënën se hapat zyrtarë nga Gallatasaraji pritet të merren në ditët në vijim. Sulmuesi 29-vjeçar iu bashkua Majorkës

Vazhdoni leximin →

Muriqi jashtë për dy muaj

Mallorca ka konfirmuar se Vedat Muriqi në ndeshjen ndaj Kosovës, të cilën ekipi e fitoi 1-0 ndaj Izraelit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, ka pësuar dëmtim jo edhe të lehtë në muskuj. Drejtori sportiv i klubit spanjoll, Pablo Ortells bëri të ditur se sulmuesi do të mungojë nga katër deri në gjashtë javë.

Vazhdoni leximin →

Muriqi në radarin e Atletico Madrid?

Vedat Muriqi mund të nënshkruajë me Cholo Simeonen. Trajneri argjentinas e pëlqen shumë grincën dhe cinizmin e shqiptarit që pas shumë viteve në nivele të tilla, mund të bëjë hapin më të madh të karrierës për t’u bashkuar me “Los Colchoneros”. Sipas asaj që shkruan Sportitalia, madrilenët vazhdojnë ta kenë në listën e transferimeve sulmuesin shtatlartë.

Vazhdoni leximin →