Mbas 105 vitesh ekzistence, Modena kalon në histori!

Edhe një klub tjetër italian kaloi në histori. Modena, dikur pjesëtare e Serisë A, shpalli falimentimin e saj, duke rrumbullakosur 105 vitet të ekzistencës së saj. Të dielën, futbollistët e Modenës nuk shkuan që të ndesheshin me ekipin Santakanxhelo në kuadrin e Serisë C dhe, duke qenë se ky ekip nuk u paraqit në fushë,

Vazhdoni leximin →

Futbollistët që kanë ndërruar më shumë skuadra, Luka Toni në krye me 16

Disa futbollistë i kushtojnë jetën një klubi, siç është Francesco Toti, apo dikur Maldini, Gigs apo Puyol, por shumë të tjerë preferojnë aventura dhe klube të ndryshme. Futbollisti që ka ndërruar më shumë skuadra është Luka Toni, i cili gjatë karierës së tij ka veshur plotë 16 fanela të ndryshme. Pra Modena, Empoli, Fiorenzuola, Lodixhani,

Vazhdoni leximin →