Kledi Disha shpallet Kampion Bote në peshat e lehta MMA

Kledi Disha shpallet kampion bote në Peshat e Lehta në MMA, duke mundur në finale sportistin Brogan White. Disha, emigrant nga Kukësi që jeton në Angli ka arritur të triumfoi në  MMA për peshat e lehta “Super Lightweight Wrold Title”. Kledi Disha është nga Novosej i Kukësit. Ai u lind në Novosej dhe në moshën

Vazhdoni leximin →

Gruaja e Levandovskit ka ofertë për t’u ndeshur në MMA!

Natyrisht që është e re në moshë dhe në formë shumë të mirë. Ana Levandovska, gruaja e sulmuesit të Barcelonës dhe të Polonisë, është specialiste për të ushqyerin dhe për fitnesin, ndërsa paska marrë ofertë nga MMA-ja për të qenë luftëtare në Artët e Përziera Marciale. “Pimë një kafe me Slavomir Peshkon, që është pronar

Vazhdoni leximin →

Mekgregor i habit të gjithë; tërhiqet nga ndeshjet MMA

Konor Mekgregor u bë lajmi i ditës këtë të martë. Sportisti irlandez i arteve marciale iu drejtua rrjeteve sociale duke deklaruar tërheqjen e tij nga cdo aktivitet. MekGregor që njihej edhe si ‘The Notorius’, nuk ngjitjej në ring që nga viti 2018 pas sfidës me Nurmagomedov. Ai është një prej figurave qendrore të arteve marciale

Vazhdoni leximin →