Skënderbeu nuk pranon të humbasë, kualifikim i madh në Ligën e Europës

Skënderbeu arriti sonte një kualifikim të shkëlqyer dhe plotësisht të merituar për në plej ofin e Ligës së Europës, duke eleminuar Mladën nga Çekia, pas gjuajtjes së penalltive. Korçarëve iu deshën 120 minuta si dhe gjuajtjet e 11-metërshave për të arritur suksesin e madh, ndihmuar nga mrekullitë e portierit Shehi, që priti penalltinë vendimtare. Skënderbeu

Vazhdoni leximin →