Marotta paralajmëron lamtumirën nga Inter

Administratori i Deleguar i Inter, Beppe Marotta përgatit për një tjetër aventurë pasi të përfundojë eksperiencën me Inter dhe që jo domosdoshmërisht lidhet me futbollin. Marotta, theksoi së fundmi se kontrata me zikaltërit përfundon në vitin 2027 dhe në atë periudhë ai do të jetë në moshën 70-vjeçare, ndaj mund të mendojë të tjera opsione

Vazhdoni leximin →

Marotta: Jemi kampionë dimri me meritë

Drejtori sportiv i Interit, Beppe Marotta, ka dhënë komentin e tij për polemikat e shumta që janë krijuar për shkak të një goli të zikaltërve ndaj veronës në fundjavë. “Në fund të fazës së parë është e drejtë të bëjmë një bilanc, duke njohur meritat e Interit. Jemi të parët me meritë prej kulturës së

Vazhdoni leximin →

Marotta, pas Interit synon presidencën e FIGC

Giuseppe Marotta synon të jetë për shumë gjatë në botën e futbollit italian. Drejtori i Përgjithshëm i Interit, gjatë prezantimit të librit të ri të gazetarit Fabrizio Biasin, pranoi se te “zikaltërit” do të mbylli një epokë të karrierës së tij, atë të klubeve. Po, do të doja ta provoja veten time në politikën sportive, por

Vazhdoni leximin →

Marotta ka një peng të madh

CEO i Interit, Giuseppe Marotta ka zbuluar pengun e madh të karrierës si drejtues. Bëhet fjalë për periudhën kur 66-vjeçari ishte drejtori sportiv i Juventusit, post që mbajti për 8 vite. Bardhezinjtë kishin mundësinë e sigurimit të një talenti norvegjez, Erling Haaland. Sulmuesi aktivizohej me Molden në vendlindje. Ekip nga i cili u largua në janarin

Vazhdoni leximin →

Marotta injoron Lukakun

Shefi ekzekutiv i Interit, Beppe Marotta nuk është i habitur aspak me sulmuesin e Romës, Romelu Lukaku, i cili është përpjekur të arsyetojë largimin nga “San Siro”. Belgu ishte i huazuar nga Chelsea sezonin e kaluar dhe pikërisht kur Interi ishte në bisedime për ta bërë këtë lëvizje të përhershme, rezultoi se ai po negocionte me

Vazhdoni leximin →

Inter,flet Marotta: Ka zhgënjim, por titulli, jo detyrim për Conten

Eliminimi i parakohshëm në arenën Evropiane ka lënë shenjë tek interi. për zikaltrit tani objektivi kryesor mbetet fitimi i titullit kampion, por Administratori i Deleguar i klubit, beppe Marotta edhe pse nuk e fsheh hidhërimin për rrugëtimin zhgënjyes në Evropë, vendos të qetësojë ujërat. ‘Mbetemi optimistë, cikli nisi sezonin e kaluar dhe mund të përmirësohemi-tha

Vazhdoni leximin →

Marotta shuan endrrat: Messi, fantazi futbolli

Pak minuta perpara sfides kunder Genoas, Administradori i Deleguar i Interit, Beppe Marotta pak minuta perpara ndeshjes me Genoa, e fituar nga zikaltrit 3-0, vuri ne dukje rendesine e vendit te dyte ne renditje nderkohe qe foli edhe per merkaton. Se fundmi u spekulua shume me mundesine e  kalimit te Messit te Interi duke bere

Vazhdoni leximin →