Xhinobili në qiellin e shtatë..midis legjendave Xhordan dhe Abdyl-Xhabar

Basketbollisti argjentinas, Mano Xhinobili, në ndeshjen e fundit të NBA-së amerikane zhvilloi një lojë fantastike, duke shënar 27 pikë brenda 26 minutave që ai kaloi në parketin e fushës. Por, megjithatë San Antonio humbi 111-110 ndaj Portlendit. Ky basketbollist mjaft i njohur 40-vjeçar realizoi të dhëna statistikore që e vendosin atë përkrah legjendave të tilla,

Vazhdoni leximin →

Xhinobili nuk ndalon, do të luajë edhe një sezon në NBA

Manu Xhinobili, edhe një herë tjetër, do që të tregojë se ai është një fenomen sportiv, pasi ky sportist as argjentinas vendosi që të vazhdojë të luajë, edhe pse është 39 vjeç. Megjithëse, në fund të sezonit të kaluar, u paralajmërua se Xhinobili me siguri që do ta dilte në “pension”, ky basketbollist i madh,

Vazhdoni leximin →

Ferdinandi – Ramosit: Po ta bëja unë një gjë të tillë, do të kisha turp nga djalin im!

Veprimi aspak sportiv i kapitenit të Realit të Madridit, Serhio Ramos, në ndeshjen finale të Ligës së Kampioneve me Juventusin, kur ai simuloi, në mënyrë të trashë, një rrëzim të tij në fushë, po komentohet gjerësisht në rrjetet sociale. Ky mbrojtës kryesor i Realit të Madridit dhe të përfaqësueses spanjollë, ndërsa është edhe kapiten i

Vazhdoni leximin →

Ky Murinjo i mërzitshëm! Mançester Junajtidi – vetëm një herë e goditi kuadratin e portës

Zhoze Murinjo i “djajve të kuq” luajti, mbrëmë, një futboll mjaft difensiv në derbin e madh me rivalin kryesor të qytetit, Mançester Siti, dhe lojtarët e tij, në këto kushte, e goditën vetëm një herë kuadratin e portës kundërshtare. Mund të thuhet se “aktorët” e derbit të Mançesterit dështuan në rolet që morën përsipër të       

Vazhdoni leximin →