Italia tregoi krenarinë e kampionëve të Europës, por Botërorin e sheh nga shtëpia!

Të Kaltrit janë në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, ku ndodhen edhe Kroacia me Holandën, ndërsa pritet nëse do të jetë edhe Portugalia, apo Spanja. Pas fitores së merituar ndaj Anglisë në “San Siro”, Italia triumfoi 2-0 në finalen e Budapestit ndaj Hungarisë. Nuk ishte një fitore e “katenaços”, dhe në fund të fundit Roberto

Vazhdoni leximin →

Zaniolo është një “margaritar i papërsosur”, ndaj Mançini nuk e merr tek Italia

Shumëkush është habitur se përse tekniku i Të Kaltërve nuk merr një lojtar kaq të talentuar, sidomos përballë kaq shumë mungesave. Italia do të ketë ndeshje të rëndësishme ndaj Anglisë dhe Hungarisë, dhe trajneri Roberto Mançini kërkon rezultate dhe lojë për të kthyer besimin e tronditur pas eliminimit nga Botërori. Gjithsesi, edhe pasi mbetën jashtë

Vazhdoni leximin →

Mançini me kokën lart: Itali, kjo humbje nuk zeron gjithçka

Trajneri i të kaltërve nuk është nga ata që alarmohet shpejt, që mërzitet dhe dorëzohet. Roberto Mançini ishte simbol i gjakftohtësisë dhe “urtësisë” edhe pas katastrofës 2-5 të Italisë në fushën e Gjermanisë. Kampioni i Europës e mbajti lart krenarinë edhe i rrëzuar. “Kjo humbje 2-5 nuk zhbën gjithçka të mirë që kemi bërë dhe

Vazhdoni leximin →