Manchester City merr astrofizikantë; do të jenë në repartin e të dhënave të klubit

Pep Guardiola nuk ngopet.Katalanasit nuk i mjaftojnë shifrat e dominimit të Manchester City në Premier League dhe faktit që Liga e Kampioneve është e arritshme pas kualifikimit për në cerekfinale ku do të përballet me Borussia Dortmund,  por ai kërkon akoma më shumë për një skuadër…yjore. Sipas tabloidit ‘Daily Mail’, drejtuesit e Citizens po mendon

Vazhdoni leximin →

Manchester City, të gjithë i thurin elozhe përvec…Guardiolës: ‘Kjo, skuadra më e dobët që kam drejtuar’

Një trajner e di shumë mirë se kur duhet të përdorë ëmbëlsinë dhe kur zemërimin ndaj skudrës së tij, sidomos një personalitet i njohur si Pep Guardiola. Bëhet fjalë për një trajner që është mësuar të fitojë, i aftë që ta bëjë këtë duke i motivuar futbollistët e tij në disa mënyra. Këtë radhë katalanasi

Vazhdoni leximin →

Nga Anglia: Manchester City i jep ultimatum Agueros

Ky sezon nuk po rezulton aspak pozitiv për Kun Agueron. Problemet fizike po e shoqërojnë vazhdimisht dhe deri tani ka luajtur vetëm për 260 minuta të ndara në 9 ndeshje. Kjo është si pasojë e frekuencës së shfaqur të problemeve për sulmuesin; kur duket se ai zgjidh njërin, në horizont shfaqet një tjetër. Rasti më

Vazhdoni leximin →