Kalvin Phillips kundër Guardiolës

Kalvin Phillips ka zbuluar se vendimi i Pep Guardiolës për ta quajtur atë në ‘mbipeshë’ para publikut, ishte momenti i tij më i vështirë gjatë përiudhës si lojtar i Manchester Cityt. Phillips nuk gjeti hapësirat e duhura tek City dhe bëri vetëm 31 ndeshje për fituesit e tripletës, teksa vetëm në dy raste e kishte

Vazhdoni leximin →

Manchester City firmos me Echeverri

Pas Alvarez, Manchester City ka një xhevahir të ri argjentinas në organikë. Claudio Echeverri është zyrtarisht lojtar i skuadrës kampione në fuqi të Evropës. Talenti i River Plate ka nënshkruar një kontratë deri më 30 qershor 2028, por do të transferohet në Angli vetëm në janar 2025, kur do të ketë mbushur 18 vjeç. Claudio

Vazhdoni leximin →

Manchester City bëhet ekipi më i shtrenjtë në botë

Vetëm dy klube të Premier Ligës janë përfshirë në renditjen e “top 10”, si skuadrat më të çmuara në Europë. Sipas “Football Benchmark”, Manchester City kryeson klasifikimin, duke u krenuar me një rritje prej nëntë për qind. Kampionët e Anglisë dhe Evropës lënë pas disa skuadra të mëdha, duke përfshirë PSG-në dhe Realin e Madridit,

Vazhdoni leximin →

Walker bënte jetë të dyfishtë

Dy partnere, dy familje, pesë fëmijë plus një rrugës. Gjithçka në fshehtësi të madhe për të mos u zbuluar dhe për të vazhduar kështu jetën e tij të dyfishtë. Afera ekstra-futboll që pushtoi Kyle Walker ka rrëmbyer me forcë faqet e para të tabloidëve anglezë për shkak të zhurmës që ka shkaktuar, duke errësuar gjithçka

Vazhdoni leximin →

Guardiola “manjak” i dietës

Një ish-futbollist i Mançester Siti ka zbuluar se Pep Guardiola, përveçse i vëmendshëm ndaj aftësive taktike dhe kuptimit që kanë për lojën futbollistët e tij, është absolutisht i fiksuar edhe me përgatitjen fizike të tyre. Spanjolli në të kaluarën ka dënuar lojtarë si Serxhio Aguero e Kalvin Filips për shkak të gjendjes së tyre fizike

Vazhdoni leximin →