Valverde, pse mbeten jashtë liste Dembele dhe Malkolm…

Barcelona në ndeshjen e raundit të 11-të të La Ligës, megjithëse me vështirësi, por fundi i fundit fitoi 3-2 jashtë kundër Rajo Valekanos. Me veshtirësi, sepse deri në min. e 87-të katalonjasit ishin në disavantazh 1-2 dhe vetëm brenda tri minutash ata arritën ta pëmbysnin rezultatin, duke i fituar të tria pikët. Kështu, vizita në

Vazhdoni leximin →

Palota: Mund ta falim Barcelonën vetëm po na dha Mesin!

Barcelona, me të vërtetë, ia “vodhi” Romës para hundës, në momentin e fundit, futbollistin Malkolm. Ky brazilian 21-vjeçar, praktikisht, u bë lojtar i ri i Romës, madje, atij i kishin prerë edhe biletën që të fluturonte për në Romë, kur doli Barcelona me një ofertë më të mirë, duke e marrë dhe duke e sjellë

Vazhdoni leximin →

Barcelona nuk do ta kalojë lehtë, Roma do ta hedhë në gjyq!

Roma po shqyrton të gjithë variantet juridikë që të paraqisë akuzë kundër Barcelonës, për shkak të “grabitjes” nga ana kësaj të fundit të futbollisti Malkolm. Në një konferencë shtypi të djeshme, drejtori sportiv roman, Monçi, sqaroi situatën: “Ne ishim marrë vesh me Bordon, madje, edhe presidenti i këtij klubi ma kishte konfirmuar se Malkolmi do

Vazhdoni leximin →