Tre “gabimet” e heroinës së heshtur… Luiza Gega !

A do të guxonte kush të qortonte në këto momente lavdie, heroninën tonë europiane, Luiza Gega? Të gjithë jemi dëshmitarë të “mrekullisë” që ndodhi këto ditë me Luizën, sidomos në botën e çudirave shqiptare! Nga një atlete që i mbijetonte Europës në sajë të heroizmit të saj dhe të trajnerit stoik Taulant Stërmasi, në një

Vazhdoni leximin →

Makina e parë e Shumaherit shitet për 1.45 milionë euro!

Një ankand i fuqishëm, ndonëse ishte diçka e prishme për një “raketë” të Formula 1 që është drejtuar nga piloti më legjendar i të gjitha kohëve. Mikael Shumaheri garoi në makinën “Xhordan 191” në Çmimin e Madh të Belgjikës në 1991, dhe ky mjet i shkëlqyer motorik tashmë ka ndërruar duar pra pronar. Nuk dihet

Vazhdoni leximin →

Aston Martin rikthehet në F1, ja makina e botërorit 2021

Quhet AMR21 makina me të cilën Aston martin do të bëjë rikthimin e saj në Formula 1 pas 60 vitesh. Skuderia britanike zbuloi këtë makinë me të cilën do të kërkojë të mëdhatë e këtij kampionati falë edhe bashkëpunimit të ngushtë me Mercedes dhe duke besuar te eksperienca e Sebastian vettel që sapo mbylli aventurën

Vazhdoni leximin →