Luis Suarez, 2 gola larg të qenit një legjendë e Barcelonës

Pa bërë shumë zhurmë, por me një rregullsi dhe vazhdimësi impresionuese, Luis Suarez është gati të hyjë në historinë e Barcelonës nga porta kryesore. Me dy golat që shënoi në sfidën me Interit, uruguajani arriti kuotën e 182 golave të shënuar me fanelën blaugrana. Tani në shënjestrën e 32 vjecarit është sulmuesi I viteve 20-30,

Vazhdoni leximin →

‘Camp Nou’ pret legjendat; Ronaldinho bën magjinë, por Man.Utd mund Barcelonën

Stadiumi Camp Nou priti një pjesë të legjendave të futbollit botërior teksa u organizua një ndeshje me qëllime bamirësie mes barcelonës dhe Manchester United.  Në radhët e legjendave të skuadrës katalanse spikasnin emra të tillë si Ronaldinho, Rivaldo, Mendieta, Giuly etj, ndërsa Djajtë e Kuq u kundërpërgjigjën me Poborsky, Yorke, Silvestre apo Saha. Ai që

Vazhdoni leximin →