Kupa e Shqipërisë, Kukësi-Tirana dhe Egnatia-Vllaznia

U hodh sot shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për edicionin futbollistik 2023-2024, ku kanë kaluar katër skuadra: Tirana, Vllaznia, Egnatia dhe Kukësi. Në shortin e hedhur në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” ishte i pranishëm Drejtori i Departamentit të Garave në FSHF, Marjus Sulejmani, si edhe përfaqësuesit e klubeve dhe përfaqësues të

Vazhdoni leximin →

Egnatia shkëlqen edhe në Kupë, Vllaznia jo

Kanë përfunduar 2 takimet e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë. Erzeni ka fituar 2-1 përballë Vllaznisë në Rrogozhinë, duke hedhur një hap drejt kualifikimit në fazën tjetër të turneut. Pjesa e parë është mbyllur në barazim pa gola, ndonëse nuk kanë munguar rastet për shënim në të dyja kampet. Shijakasit kalojnë në avantazh

Vazhdoni leximin →

Kupa e Shqipërisë, kalon Partizani, ngec Tirana

Me një gol të Gjelbërim Taipit, “Partizani” ka arritur të fitojë në transfertë ndaj “Kukësit”. Sfida e luajtur në qytetin verilindor, në impiantin “Kukës Arena”, është mbyllur me rezultatin 1-0 në favor të skuadrës së drejtuar nga trajneri Orges Shehi. Edhe pse parashikimet ishin në favor të demave të kuq, “Kukësi” i drejtuar nga trajneri

Vazhdoni leximin →

Kupa e Shqipërisë, cilat janë përballjet e mesjavës së ardhshme

Kupa e Shqipërisë kthehet përsëri këtë mesjavë, me përballje shumë interesante të çerekfinaleve, ku skuadrat kërkojnë medoemos praninë në turin tjetër të turneut. Por paralelisht me katër sfidat e Kupës, do të luhet edhe një ndeshje e Superiores. Ndeshjet çerekfinale të Kupës nisin të martën me duelin Kukësi-Partizani që zhvillohet në orën 13:30. Në orën 17:00

Vazhdoni leximin →