Franca, grumbullim mes perqafimesh pas Boterorit

Franca eshte grumbulluar per here te pare qe pas 15 korrikut kur fitoi boterorin e Rusise per ndeshjet qe do te luaje me Gjermanine dhe Holanden.  Pervec Loris te demtuar, ne Klerfonten ishin te gjithe futbollistet e tjere te Bluve qe ishin ne Rusi 2018. Nuk munguan puthjet e perqafimet mes futbollisteve ne momentin e

Vazhdoni leximin →

Trajneri i Norvegjisë, Per-Matias Hogmo, detyrohet të japë dorëheqjen

Trajneri i ekipit përfaqësues të Norvegjisë, Per-Matias Hogmo, dha, dorëheqjen nga funksioni i tij, pas një serie dështimesh në ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës, Ruso-2018, njoftoi Federata e Futbollit të Norvegjisë (NFF). Me vetëm tri pikë në katër ndeshje të zhvilluara, Norvegjia ka shumë pak shanse që të arrijë të kualifikohet për në Kupën

Vazhdoni leximin →