Zidane i çoi futbollistët e Realit të shikonin  filmin “300 spartanët”!

Trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidane, vendosi që, para ndeshjes finale të Ligës së Kampioneve mes Realit dhe Juventusit, që t’i motivojë lojtarët e tij, duke i çuar ata që të shohin filmin “300 spartanët”, njofton gazeta spanjolle “Marca”. Specialisti francez i futbollit zgjodhi këtë film frymëmbajtës (2006) të regjisorit Zak Shnajder, duke synuar

Vazhdoni leximin →