Klopp kërkon falje pas humbjes nga Evertoni

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka kërkuar falje pas humbjes ndaj Evertonit të mërkurën mbrëma me rezultat 2-0. “Reds” u mposhten me rezultat 2-0 në udhëtim të rivali i lokal, Evertoni, në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të. Kjo humbje ka zbehur shumë gjasat e Liverpoolit për titull, pasi kanë mbetur vetëm edhe katër

Vazhdoni leximin →

Conte kërkon Barçën por Laporta ka plane të tjera

Thashetheme të bujshme për transferimin e Antonio Contes nga Spanja. Sipas asaj që raporton portali “Sport”, trajneri italian i është ofruar Barcelonës dhe klubi katalanas po bën të gjitha vlerësimet e nevojshme. Ekonomike, teknike dhe karakteriale. Në kërkim të trajnerit pasi Xavi shpalli lamtumirën në fund të sezonit, për më tepër, katalanasit po ndjekin rrugë

Vazhdoni leximin →

Klopp, trajneri i ardhshëm i Barcelonës?

Që kur Xavi njoftoi të gjithë për vendimin që kishte marrë për t’u larguar nga Barcelona në fund të sezonit, drejtuesit e klubit janë vënë në kërkim të zëvendësuesit të tij. Për shumë ditë me radhë një sërë emrash qarkulluan në media, duke e lidhur Barcelonën me trajner të ndryshëm duke filluar nga Xabi Alonso,

Vazhdoni leximin →