Partizani favorit edhe në raundin e dytë

Partizani po përgatitet për aventurën europiane, ku do të marrë pjesë në Conference League. Të kuqtë shkojnë me statusin e skuadrës nënkampione, por në anën tjetër një edicion më parë patën një rrugëtim të suksesshëm. Pasi mbërritën deri në fazën “play-off”, ku u eliminuan nga Astana. Skuadra e Orges Shehit, falë paraqitjeve në Europë ka

Vazhdoni leximin →

Boshatiset Tirana, largohen tre lojtarë

Ditë largimet te skuadra e Tiranës. Përmes një njoftimi në kanalet zyrtare, klubi bardheblu njofton se ka mbyllur bashkëpunimin me tre lojtarë të rëndësishëm të sezonit që sapo u mbyll. Bruno Lulaj, Kristal Abazaj dhe Patrik Robson nuk janë më pjesë e skuadrës kryeqytetase. Duket se ka filluar revolucioni në kampin bardheblu, pasi pak ditë

Vazhdoni leximin →

Dinamo, largohet edhe një mesfushor

Erisildo Smaçi ka njoftuar largimin e tij nga Dinamo. Mesfushori largohet nga blutë pas dy vitesh qëndrim. Ai shkruan se: Nga sot nuk jam pjesë e Dinamos! Falenderoj të gjithë njerëzit pa përjashtim që ishin pjesë e këtij klubi të madh. Falenderoj të gjithë tifozët e Dinamos. Jam shumë i lumtur që për këto dy

Vazhdoni leximin →

Deliu, nga Tirana te Vllaznia

Ardit Deliu është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Tiranës. Mesfushori një nga shtyllat e mesfushës se bardhebluve, me ndeshjen e fundit kundër Egnatias, ai ka mbyllur edhe kontratën me kryeqytetasit. Mësohet se mesfushori ka perfunduar bisedimet me Vllazninë, mesa duket Deliu ka rene dakort per ta nisur sezonin me shkodranët, megjithate ende nuk

Vazhdoni leximin →

Nevil Dede vazhdon me Elbasanin

Ditën e mërkurë, në ambjentet e stadiumit Elbasan Arena, drejtuesit e AF Elbasanit kanë rikonfirmuar në stol teknikun Nevil Dede. Krah presidentit dhe drejtuesve më të lartë të klub, Dede synon që në Superiore të marrin rezultatet duke kënaqur njerëzit dhe mbushur stadiumin. Presidenti i AF Elbasanit Kujtim Llupa i ka idetë e qarta në Superiore,

Vazhdoni leximin →

Egnatia bëri histori dhe drejtësi

Sukses që korrigjon gabimet e zyrave dhe një himn për sportin e vërtetë, atë që luhet në fushën e lojës ku lojtarët derdhin djersën, presidentët paratë dhe tifozët konsumojnë emocionet. Egnatia triumfoi në finalen e madhe të sezonit pas një “Final 4” ku nuk vodhi asgjë dhe në fund të një sezoni ku meritoi të

Vazhdoni leximin →