Media e Barcelonës, “L’Esportiu”: Kosova, ndeshja që një ditë do ta luajë Katalonja!

Në rajonin spanjoll ku kërkohet pavarësia, pra në Katalonjë, pritja për Kosovën ka qenë vërtet e shkëlqyer. Edhe pse skuadra përfaqësuese e shtetit më të mirë të Europës nuk bujti në Barcelonë, por në Sevilje, sërish mediat katalanase e patën “mike” në faqet e tyre gjithë këto ditë. Në një editorial të sotëm, media “L’Esportiu”,

Vazhdoni leximin →

A e dini se kë markonte Pike në ndeshjen Katalonja-Venezuela?

Këto ditë u zhvillua një ndeshje miqësore e veçantë mes përfaqësueseve të Katalonjës dhe Venezuelës. Ndeshja përfundoi 2-1 në favor të ekipit katalonjas, për të cilin shënuan Kërkiç (53’) dhe Puado (87’), kurse për venezuelasit shënoi Rosales (60’). Me bluzën e Katalonjës luajti edhe Zherar Pike i Barcelonës që gjatë ndeshjes pati disa duele interesante

Vazhdoni leximin →