Eto’o mes skandaleve për trukime, kërcënime dhe nxitje për dhunë

Dy vitet që Samuel Eto’o ka drejtuar Federatën e Futbollit të Kamerunit janë shënuar nga polemika. Ai është në mosmarrëveshje me Ligën Profesionale të Futbollit të Kamerunit (LFPC), e cila i ka dërguar një letër FIFA-s dhe Konfederatës Afrikane të Futbollit për të kërkuar shkarkimin e ish-futbollistit për përfshirjen e tij të supozuar në trukime

Vazhdoni leximin →

Kameruni “tradhton” Onanan

Portieri i Manchester United, Andre Onana ka “shumë për të thënë” pasi humbi ndeshjen e Kamerunit në Kupën e Kombeve të Afrikës kundër Guinesë të hënën. Portieri është përballur me kritika të mëdha për vendimin e tij për të vonuar ardhjen e tij në turne, duke zgjedhur të qëndrojë me United për barazimin 2-2 me

Vazhdoni leximin →

Cisse nuk paguhet që prej 6 muajsh

Trajneri i kombëtares së futbollit të Senegalit, Aliou Cisse, bëri sukses me kombëtaren afrikane në Kupën e Botës, por tashmë e gjen veten jashtë emrave favoritë të kreut të federatës. Një gjë e pazakontë për sportin ndërkombëtar është raportuar në lidhje me pagat e papaguara. Përveç 47-vjeçarit, prej gjysmë viti nuk e kanë marrë rrogën

Vazhdoni leximin →

Denoncohet Eto’o, nuk paguan për vajzën biologjike

Samuel Eto’o mund të ketë qenë sulmues i klasit botëror, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për ish-bomberin në rolin e babait. Vajza e tij ka hapur një çështje duke e akuzuar ish-sulmuesin e Barcelonës dhe Interit pasi ai nuk ka pranuar të paguajë asnjë qindarkë për të që prej vitit 2002 kur

Vazhdoni leximin →