James Rodriguez tregon “tmerrin” në Katar

Ish-ylli i Real Madridit, James Rodriguez pati një periudhë të shkurtër duke luajtur për Al-Rayyan të Katarit. E thënë më butë, futbollistit kolumbian nuk i pëlqeu ajo që pa dhe përjetoi në Lindjen e Mesme. Në një intervistë për mediat braziliane, Rodriguez ka rrëfyer se çfarë i ka bërë përshtypje dhe e detyroi të largohej.

Vazhdoni leximin →

Nga Greqia në Brazil, ish-“ylli” i Realit firmos me Sao Paolon

Që prej muajit prill, ish-“fantazisti” i mesfushës së Real Madrid, Bajern Mynih, Monako e Porto, Jamez Rodrigez është pa një skuadër, pas largimit nga “gjigandët” grek të Olimpiakos, mirëpo duket se gjërat kanë ndryshuar ditët e fundit. “Ylli” kolumbian, tashmë 32-vjeçar është transferuar në Kampionatin brazilian të futbollit, me skuadrën e Sao Paolos që i

Vazhdoni leximin →

James Rodriguez, dëmtim ‘hot’; Kendra Lust shqetësohet

Në vitin 2018, James Rodriguez, pasi u divorcua dhe mbeti beqar, nisi të ndiqte në wëitter, aktoren për filma për të rritur Kendra Lust. Tani është ajo që i shkruan futbollistit duke komentuar lajmin për dëmtimimin e futbollistit tw Evertonit në pjesët e poshtme të trupit duke postuar frazën: “Ouch! Shpresoj që të jesh mirë”.

Vazhdoni leximin →

Helga Lovekaty, dashuria e re e James Rodriguez?

Modelja ruse Helga Lovekaty vazhdon të shfaqë pasionin e saj për James Rodriguez duke i dedikuar mesazhe me shumë nënkuptime në rrjetet sociale. Në rastin e fundit u vu re edhe një ‘trekëndësh dashurie’ në komentet e publikuara të saj, futbollistit dhe ish bashkëshortes së tij Daniela Ospina. Të dyja femrat rezultuan që shprehën opinionin

Vazhdoni leximin →

Pas 6 vjet martese, James Rodriguez e Daniela Ospina divorcohen

Pas 6 vitesh e gjysmë martese, historia e dashurisë mes James Rodriguez dhe Daniela Ospinës merr fund. Futbollisti i Bayernit të Mynihut dhe modelja zyrtarizuan divorcin mes tyre, një divorc që u arrit me konsensus. Prej muajsh në media po qarkullonin zërat për ndarjen e çiftit që ka edhe një vajzë, Salome, dhe tani gjithcka

Vazhdoni leximin →