Babë e bir në një skuadër, Lakers zgjedh Bronny James

Pas disa muajsh plot thashetheme dhe hipotezash, Bronny James më në fund u zgjodh nga Los Angeles Lakers në Draft. I freskët nga rikuperimi pas arrestit të frikshëm kardiak që e pa atë si protagonist verën e kaluar gjatë një seance stërvitore kolegji në USC, djali i madh i familjes James do të jetë në gjendje

Vazhdoni leximin →

James Rodriguez, tashmë i padëshiruar edhe në Brazil

Ka kaluar vetëm një vit dhe duket se marrëdhënia mes Sao Paolos e James Rodriguez ka mbërritur drejt fundit. Klubi Brazilian dëshiron ta largojë kolumbianin, por në këto momente largimi i tij duket disi i vështirë për t’u realizuar. Pasi palët nuk po arrijnë një marrëveshje konsensuale. Presidenti i klubit, Julio Casares deklaroi se kontrata

Vazhdoni leximin →

Lebron James i përgjigjet Ibrahimovic: Nuk ka asnjë mënyrë që të hesht, zëri im është i fuqishëm

Zlatan Ibrahimovic sulmon, LeBron James përgjigjet. Suedezi së fundmi iu drejtua basketbollistit duke e ‘këshilluar’ që të bëjë atë që di të bëjë më mirë dhe të lërë politikën. Ylli i LA Lakers, pas fitores së skuadrës së tij ndaj Portland iu përgjigj suedezit. ‘Fjalët e tij janë argëtuese duke qenë se ai vetë bëri

Vazhdoni leximin →

NBA, vijon lufta me Trump, James: Nuk do të na shohë më? NBA do të vazhdojë edhe pa të…

Ashtu sic ishte parashikuar, gjesti i gjunjëzimit në ekzekutimin e himnit të lojtarëve dhe trajnerëve të NBA(me pak përjashtime), nuk është pritur aspak mirë nga presidenti amerikan Donald Trump. ‘E konsiderova një gjest të turpshëm-tha kreu i Shtëpisë së Bardhë-dhe nuk kam ndërmend ta pranoij. Reagimi im, jam i sigurt edhe si i shumë të

Vazhdoni leximin →

Në kopertinën e revistës ‘Don Juan’, Daniela Ospina vendos të ‘joshë’ gjithkënd

Quhet Daniela Ospina dhe është bashkëshortja e James Rodriguez. Edhe pse është një volejbolliste profesioniste, 24 vjeçarja duket se është një mjeshtre edhe në fushën e modelingut. Mrs. Rodriguez  është shfaqur në kopertinën e revistës kolumbiane të specializuar për meshkuj ‘Don Juan’ teksa ka pozuar në veshje intime si për të joshur gjininë tjetër. ‘Sot

Vazhdoni leximin →