Konfirmohet formula që po “vret” Superioren

Konfirmimi i datave zyrtare për futbollin shqiptar është një zyrtarizim edhe i faktit që asgjë nuk do të ndryshojë në lidhje me formulën edhe pse heshtja e gjatë e kishte qartësuar këtë qëndrim nga ana e FSHF-së. Edhe pse me formulën aktuale Superiorja humbi garën, tifozët dhe atë pak shkëlqim që mund të kishte, nuk

Vazhdoni leximin →

Sylvinho nuk konsiderohet më “mik i shtëpisë”

Pak ditë më parë në një intervistë dhënë për një televizion, kreu i FSHF-së, Armand Duka foli për herë të parë pas kthimit në atdhe, duke shprehur hapur pakënaqësinë për pikët e grumbulluara në grup dhe këtë e tha vetëm pak pas kualifikimit të Gjeorgjisë, që ashtu si Shqipëria, ndeshjen e fundit e luajti ndaj

Vazhdoni leximin →

Sërish gjobë, UEFA merr vendimin për ndeshjen Kroaci-Shqipëri

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka vendosur të gjobisë sërish Federatën Shqiptare të Futbollit me shumën 47,500 euro për shkak të incidenteve të ndodhura gjatë ndeshjes së raundit të dytë në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” ndaj Kroacisë, e luajtur në stadiumin e Hamburgut më 19 qershor 2024. Penalizimi financiar ka ardhur

Vazhdoni leximin →

UEFA gjobit FSHF-në

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka vendosur të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me shumën 37,375 euro për shkak të incidenteve të ndodhura gjatë ndeshjes së raundit të parë në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” ndaj Italisë, e luajtur në stadiumin e Dortmundit më 15 qershor 2024. Penalizimi financiar ka ardhur nga

Vazhdoni leximin →

Shqipëria mbyll përgatitjet në Tiranë

Kombëtarja shqiptare ka kryer pasditen e sotme në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” seancën e radhës stërvitore në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin Europian “Gjermani 2024”. Kuqezinjtë fillimisht punuan në palestër, ndërsa më pas dolën në fushën e lojës, aty ku zhvilluan seancën stërvitore nën urdhrat e trajnerit Silvinjo dhe stafit teknik. Departementi i Komunikimit

Vazhdoni leximin →