Dhimbje koke për Murinjon: Askush nuk e do Uein Runin!

Planet e Mancestger Junajtidit për sjelljen e përforcimeve të reja në ekip kanë ngecur në vend, për shkak të pamundësisë së “djajve të kuq” për t’u cliruar nga ish-kapiteni i tyre Uein Runi që është, në fakt, futbollisti më i paguar në Premier Ligë më një pagë javore prej 300 000 sterlinash, një shumë që

Vazhdoni leximin →

Kirilenko: Pesëshja e parë në Evropë është “ruse”

Andrei Kirilenko, një nga basketbollistët e paktë rusë që ka luajtur me dinjitet në NBA-në amerikane, ish-kapiten i përfaqësueses ruse dhe që, tani, ka veshur “kostumin” zyrtar të njeriut nr.1 të Federatës së Basketbollit të Rusisë, bën vlerësimin e tij se ku luhet basketbolli më i mirë në Evropë. “Sipas meje, janë pesë basketbollistë që

Vazhdoni leximin →

Norvegjezët kundër UEFA-s: Respekt për të gjithë, jo vetëm për “të preferuarit”

Tifozët e ekipit norvegjez, FK Kopenhagen, në ndeshjen e mbrëmshme të Ligës së Kampioneve me Porton, ngritën një parrullë të madhe në tribunë, duke u shprehur në mbrojtje të klubeve që, konvencionalisht, konsiderohen klube të vegjël në Evropë dhe që nuk janë në sferën e influencës së UEFA-s. “Fair-Play dhe respekt për të gjithë klubet

Vazhdoni leximin →