Ramadani dhe Seferi optimistë

Ylber Ramadani dhe Taulant Seferi kanë dalë para mediave në prag të ndeshjes me Çekinë, për kualifikueset e kampionatit europian “Gjermani 2024”. Të dy futbollistët e kanë vlerësuar maksimalisht kundërshtarin dhe e dinë rëndësinë e këtij dueli, që do të luajnë në “Air Albania” më 12 tetor prej orës 20:45. Mesfushori Ramadani theksoi se duhet

Vazhdoni leximin →

Mediat çeke masakrojnë Kombëtaren e Silhavy

Në Shqipërim barazimi i Pragës u përjetua si fitore, ndryshe nga cekët që nuk janë kursyer në kritika për paraqitjen e skuadrës ë tyre në fushën e lojës. Gazetat dhe portalet kryesore kanë pasqyruar 90 minutëshin e “Fortuna Stadion”. Gazeta “Isport Blesk” në faqen e parë ka vendosur si titull kryesor: Republika Ceke-Shqipëri 1-1. Goli

Vazhdoni leximin →

Hipokrizia me trajnerin, puthja e fundit 23 kate mbi tokë

Fundi i trajnerit De Biazi në krye të Kombëtares së Shqipërisë ishte edhe më i natyrshmi. Duke pasur parasysh karakteristikat e ambjentit ku jetoi, në të cilin mbizotëron mungesa e sinqeritetit, hipokrizia, mosmirënjohja e fodullëku, nuk mund të të presësh tjetër, veçse të të përzënë duke të të puthur. Madje ka edhe një arsye, pse

Vazhdoni leximin →