Presidenti Duka në “Shiko Kush Luan”.. .i “dhurojnë” fronin e UEFA-s

Nuk mund të ishte një emision tjetër, veç atij të Luana Vjollcës “Shiko Kush Luan”, meqë të ftuarit kanë privilegjin t’i rikthehen “fëmijërisë së madhe”  dhe ëndërrave të paplotësuara.  Me të ftuar specialë, presidentët e Federatave të Futbollit,  atë Kosovës, Agim Ademi dhe të Shqipërisë, Armand Duka,  “Shiko Kush Luan” në një moment “gallate” ,

Vazhdoni leximin →

Gatlin: “Mos jam në ëndërr? Vërtet e munda Boltin?”

Xhastin Gatlin, “djali plangprishës”, sikurse e quan atë shumëkush, “rrëmbeu” medaljen e artë në 100 m, në kampionatin botëror të atletikës në Londës, megjithëse është 35 vjeç, duke u bërë kështu kampion bote dhe duke përballuar kështu me sukses presionin e madh të rekordmenit botëror, Usain Bolt, që pati një start të keq në finale,

Vazhdoni leximin →