Higuain është “ilaçi” i Sarrit, por është shpejt që italiani i Çelsit të gëzohet

Ndoshta është herët të thuhet se mbërriti shpëtimtari. Çelsi i trajnerit Mauricio Sarri duhet të bëjë shumë më tepër që të bindë tifozët dhe kritikët, por për momentin le të kënaqet me fitoren 5-0 ndaj Hadërsfildit, dhe me dy golat e shënuar nga Gonzalo Higuain. Ish-sulmuesi i Realit, Napolit, Juventusit dhe Milanit, reagoi në ndeshjen

Vazhdoni leximin →

Derbi i 165-të mban emrin Suso! Tani vazhdo me kilometrat

Derbi i Madoninës, padyshim që ofron një sfidë dhe emocion të veçantë për lojtarët e të dy ekipeve të Milanos, Interit dhe Milanit. Për t’i dhënë edhe më tepër emocion këtij derbi, shpesh lojtarët e dy ekipeve bëjnë premtime të çmendura, por më i çmenduri duket se është i mesfushorit me tipare sulmuese të Milanit,

Vazhdoni leximin →