Disiplina e mbytur në punë, gjen kohë për të bërë detyrën…pas derbit

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës këtë herë ka thyer një rekord duke rrëzuar edhe atë paraardhësin. Për vendimet e javës së kaluar, ky komision ka pritur që të fillojë java aktuale. Mënjëherë pas derbit Partizani-Tirana, Disiplina ka publikuar vendimet ndërkohë që deri në ditën e djeshme këtë gjë e kishte bërë maksimumi deri pak orë

Vazhdoni leximin →

Disiplina flet për Shënkollin

KF Shënkolli, për dështim në përmbushjen e përgjegjësive për garantimin e rendit dhe sigurisë në mënyrë të përsëritur, duke shkaktuar akte dhune dhe duke mos garantuar sigurinë e zyrtarëve të ndeshjes në bazë të Neneve 6/3/j, 16/1 dhe 17/1/c të KDE, humbet ndeshjen në tavolinë me rezultatin 3-0 kundër KF Murlani dhe dënohet me gjobë

Vazhdoni leximin →

FSHF dënon dhunuesit e derbit, por nuk e kufizon në kohë pezullimin e tyre

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF ka vendosur një standart të ri duke dënuar disa tifozë me emër dhe mbiemër për dhunën e shkaktuar në stadiumin “Arena Kombëtare” gjatë derbit. Në komunikatë, Disiplina jep emrat e 14 tifozëve të cilët nuk do t’i lejojë të hyjnë në stadiume për një afat të pacaktuar. Komunikata e

Vazhdoni leximin →

Përplasjet dhe dëmet në stadium, Tirana dhe Partizani e kalojnë me gjoba

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF ka marrë vendimet e radhës ku vëmendja më e madhe shkon për trazirat në derbi dhe problemet e shkaktuara nga tifozët e të dyja skuadrave. Vendimet;   KF Skënderbeu, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke sjellë mungesë të rregullit dhe disiplinës në stadium, duke ofenduar tifozerinë kundërshtare,

Vazhdoni leximin →

Disiplina bllokon merkaton e Tiranës, Dinamos dhe Skënderbeut

Vendime të ashpra nga Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF që u tërheq veshin tre klubeve ë rëndësishme të Suoperiores pasi nuk kanë shlyer detyrimet e prapambetura ndaj ish-lojtarëve. Në këtë mënyrë, Tirana, Skënderbeu dhe Dinamo nuk mund të afrojnë lojtarë të rinj në tre sesionet e ardhshme të merkatos pa shlyer detyrimet. Vendimet

Vazhdoni leximin →