Kriza e dimrit, Interi paska shumë momente të tillë!

Nuk është vetëm dukuri e skuadrës që e drejton Antonio Konte. Zikaltërit në stinën e ftohtë të vitit vuakan shumë, dhe këtë e paskan provuar edhe teknikë të tjerë si Stramaçoni, Spaleti, madje edhe Mançini. Ndoshta, vetëm Zhoze Murinjo mund ta ketë kaluar “pengesën” me sukses. Tre barazime radhazi do të thotë ulje e ndjeshme

Vazhdoni leximin →

Bajerni bie në dimrin rus, mungesat dënojnë bavarezët!

Me mungesa të shumta dhe në kushte të vështira klimaterike, Bajerni nuk mundi të dilte “gjallë” nga Rusia. Rostovi, jo një nga supefuqitë e futbollit të vendit të madh, triumfoi 3-2 në një ndeshje shumë “tekanjoze” në Champions. Renato Sançez, më i miri i bavarezëve, krijoi golin e parë shënuar nga Dagllas Kosta, por rusët

Vazhdoni leximin →