De Jong drejt largimit nga Barcelona

Frenkie De Jong është i gatshëm për t’u larguar nga Barcelona verën e ardhshëm. Sipas raportimeve të medieve spanjolle, mesfushori holandez do të shqyrtojë ofertat, duke pasur parasysh vështirësitë në vazhdimin e bashkëpunimit me katalanasit. Tre klubet që kanë shfaqur interes më të lartë për De Jong janë Paris Saint-Germain në Francë, Manchester City dhe

Vazhdoni leximin →

E merr dot Çelsi, De Jongun nga Barcelona për 85 milionë euro?!

Oferta është e njëjtë thuajse me atë të Man. Junajtidit, dhe mesfushori holandez duhet të vendosë. Bëhet fjalë për shumë para, 71 milionë paundë stërlina në Angli dhe 85 milionë euro në BashkiminEuropian. Kjo  është ajo që jep Çelsi për kartonin e  Frenki De Jongut, ndonëse raportet me Barcelonën janë shkatërruar pas historive me Rafinjën

Vazhdoni leximin →