Askush si Calhanoglu në Europë

Hakan Calhanoglu vazhdon të shënojë për Interin dhe “specialiteti” i tij padyshim janë penalltitë. Goli i shënuar sot ndaj Udinese-s ishte i 8-ti sezonal, i 7-i që shënonte me penallti mesfushori turk. Ai është treguar deri tani i pagabueshëm nga pika e bardhë që kur ka veshur fanellën e zikaltërve dhe këtë e tregojnë më

Vazhdoni leximin →

Montella: Calhanoglu, një nga më të mirët në botë

Në mbrëmjen e Çmimit Ndërkombëtar Euro-Mesdhetar 2023 në Campidoglio, Vincenzo Montella foli për futbollin italian dhe përvojën e rëndësishme në drejtimin e kombëtares turke. “Calhanoglu? Unë mendoj se ai është mesfushori më i mirë në Itali dhe ndoshta në botë për momentin – shpjegoi trajneri -. Roma për Champions? Ata janë shumë konkurrues, kështu thotë

Vazhdoni leximin →

Asllani merr një mesazh të fortë nga Calhanoglu

Hakan Calhanoglu ishte protagonist në triumfin 2-1 që Interi arriti në shtëpi ndaj Salcburgut, në duelin e tretë të grupeve të Champions. Mesfushori turk realizoi golin e fitores nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 64-t, duke i siguruar 3 pikë të arta zikaltërve.  Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes për “Mediaset Infinity”, Çalha

Vazhdoni leximin →

Calhanoglu ka vetëm fjalë të ëmbla për talentin shqiptar

Kristjan Asllani është një nga lojtarët më të disiplinuar të Interit dhe trajneri zikaltër Simone Inzaghi e ka theksuar përhërë një gjë të tillë. Në një koment për lojtarin shqiptar ndalet edhe mesfushori Hakan Calhanoglu. Mesfushori i talentuar i kombëtares shqiptare, është zëvendësuesi i turkut në skemat e zikaltërve të Simone Inzaghit. Calhanoglu ka krijuar

Vazhdoni leximin →