Çfarë e bëri kaq të shpejtë Red Bullin në Belgjikë?!

Ka dyshime dhe tek Ferrari mendojnë se ka parregullsi. Skuadra austriake nxorri një makinë “stratosferike” në pistën e Spa-Frankorshampit duke lënë me gisht në gojë italianët, e madje me Maks Verstapenin që pati diferencë të madhe me shokun e tij të ekipit, Sergio Perezin. Edhe pse ky i fundit u nis i dyti dhe holandezi

Vazhdoni leximin →

F1, Verstapen fiton rrogë baraz me Hamiltonin!

Red Bulli është i vendosur që ta mbajë kampionin e botës në ekip, ndaj edhe nuk ngurroi kur erdhi puna te kushtet financiare. Mediat raportojnë se Maks Verstapenit i është dhënë e njëjta rrogë si rekordmenit historik (bashkë me Mikael Shumaherin), Ljuis Hamilton. Kjo do të thotë rreth 48-50 milionë euro në sezon, ndërsa kontrata

Vazhdoni leximin →