E vërteta e hidhur e Gjokoviçit për “Roland Garosin”

Novak Gjokoviçi e përgëzoi Dominik Timin për fitoren e tij kundër raketës nr.1 të botës (Gjokoviçit) në këtë turne të rëndësishëm, por, megjithatë, ai kritikoi ashpër organizatorët e tij. Në fakt, tenisti austriak e meritoi fitoren në gjysmëfinale të turneut të Parisit, megjithëse tenisti serb nuk ishte në nivelin e dëshiruar. Sidoqoftë, Nolja sulmoi organizatorët

Vazhdoni leximin →

Belgu Kompani është më i shkolluari dhe më biznesmeni!

Bir migrantësh nga Kongo, kapiteni i përfaqësueses belge dhe të Mançester Junajtidit, Vensan Kompani, konsiderohet si një nga lojtarët më inteligjentë të futbollit të sotëm. Atë nuk e terheqin këpucët e futbollit ngjyra-ngjyra dhe as frizura me xhel, por diçka më e thjeshtë. Në fund të vitit 2017, Kompani përfundoi shkollën e biznesit të Mançesterit,

Vazhdoni leximin →