Operacioni “Future, pranga 34 veta në Spanjë, edhe tenisi i molepsur

Pas një denoncimi paraprak, policia spanjolle, më 2015, nisi operacionin “Future” që, brenda një kohe të shkurtër, u shtri në disa qytete, Madrid, Sevilja, La Korunja, Pontevedra, Kordova, Almeria, Huelva, Kadiz, Barcelona, Kaseres dhe Badahos. Gjatë këtij operacioni, janë arrestuar 34 veta, midis tyre shtatë tenistë, të gjithë nga Spanja që, në ranglistën botërore të

Vazhdoni leximin →

Mafia e basteve dhe Novak Gjokoviç, a kanë lidhje?

Tenisisti izraelit Amir Vejntraub që mban vendin e 222-të në ranglistën botërore të tenisit, deklaroi, kohët e fundit, se mafia e basteve ka kontaktuar një numër tenisistësh, me qëllim që t’i fiksojë paraprakisht rezultatet e ndeshjeve, madje edhe më të mirët, midis tyre edhe Novak Gjokoviçin. Por, media sportive në Serbi konsideron se as që

Vazhdoni leximin →