Australian Open, të gjithë negativë në testet për Covid

Organizatorët e Australian Open që do të nisë ditën e hënë marrin frymë lirisht. Pas rastit pozitiv të shfaqur në një prej hoteleve ku janë akomoduar tenistët, të gjithë sportistet dhe personat e akredituar u testuan dhe të gjithë rezultuan negativë. ‘Të gjithë testet e kryera të enjten dolën negativë-lexohet në një postim të Australian

Vazhdoni leximin →

Australian Open, me 30 mijë persona në impiante cdo ditë

Turneu i Australian Open do të luhet me praninë e publikut. në këtë eveniment do të lejohet  të hyjnë në impiante 25-30 mijë tifozë në ditë, lajm që u konfirmua nga vetë organizatorët e kompeticionit. australian Open që tradicionalisht luhet në janar u shty për në 8 shkurt për shkak të pandemisë coronavirus me tenistët

Vazhdoni leximin →