Nuk u ndahet shpirti, kryesuesit e kampionatit të gjithë në Antalia

Pas një gjysmë kampionati me rivalitet në fushë dhe jashtë saj, skuadrat kryesuese të kampionatit tonë, duket se nuk mund të jetojnë larg njëri-tjetrit edhe kur futbolli i luajtur është ndërprerë. Skënderbeu dhe Partizani kanë konfirmuar zhvillimin e fazës përgatitore në Antalia, por flitet që edhe Kukësi do të jetë në janar, pikërisht në qytetin

Vazhdoni leximin →

Kosova, shansi i fundit i turqve… në stadium edhe Erdogan

Turqia e ka nisur shumë keq fushatën eleminatore për Botërorin “Rusia 2018”, ndërkohë që sot në 18:00 do të presë në Antalia përfaqësuesen e Kosovës. Në Grupin I, pas tre ndeshjeve të luajtura, turqit kanë vetëm dy pikë të grumbulluara, një më shumë se Finlanda dhe Kosova që ndajnë vendin e fundit të tabelës. Por

Vazhdoni leximin →

Plas sherri te Kosova, Bukanju kundër Bunjakit

Sulmuesi me më shumtë përvojë te Kosova është ftuar nga trajneri Albert Bunjaki, por ka vendosur të qëndrojë në Zvicër, pasi ndien se nuk po trajtohet mirë nga tekniku, shkruan sot Koha Ditore. Përfaqësuesja e Kosovës, të mërkurën, ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në Antalia, në prag të kësaj ndeshjeje eliminatore për botërorin “Rusia

Vazhdoni leximin →