Allegri dhe Juventusi arrijnë marrëveshje për ndërprerjen e kontratës

Juventus dhe Massimiliano Allegri kanë arritur zyrtarisht një marrëveshje të përbashkët për ndërprerjen e kontratës së teknikut italian, ka konfirmuar klubi përmes një deklarate. Allegri u shkarkua më 17 maj, pak më shumë se një ditë pas fitores me rezultat 1-0 ndaj Atalantës në finalen e Coppa Italia. Megjithëse “Zonja e Vjetër” e fitoi ndeshjen,

Vazhdoni leximin →

Divorc me gjyq mes Juves dhe Allegrit

Juventus dhe Massimiliano Allegri do të ndahen me gjyq. Trajneri nga Livorno u shkarkua nga klubi bardhezi fill pas triumfit në finalen e Kupës së Italisë ndaj Atalantës, ku edhe shpërtheu duke bërë reagime të papërshtatshme ndaj drejtuesve të skuadrës, arbitrave dhe njerëzve të medias. Allegri kërkoi 14 milionë euro për të zgjidhur kontratën e

Vazhdoni leximin →

Rabiot për Allegrin: Meritoje një lamtumirë ndryshe

Pas shkarkimit të Allegrit, disa lojtarë të Juventusit kanë dashur t’i thonë lamtumirë ish-trajnerit të tyre. Bien në sy fjalët e Rabiot në Instagram: “Je një nga më të suksesshmit e klubit”. “Do të mbahesh mend si një nga trajnerët më të suksesshëm në historinë e Juventusit. Meritoje një lamtumirë ndryshe. Faleminderit për gjithçka dhe

Vazhdoni leximin →

Allegri denoncohet nga drejtori i ”TuttoSport”

Redaktori i gazetës “Tuttosport”, Guido Vaciago, ka thënë se trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e kërcënoi dhe e ofendoi mbrëmë (e mërkurë), pasi fitoi Kupën e Italisë në “Olimpico” të Romës. Pati raportime se Allegri kishte pasur një konfrontim brutal me një gazetar mbrëmë dhe Vaciago zbuloi se ai ishte shënjestra e trajnerit italian. “Redaktor

Vazhdoni leximin →

Ravanelli sulmon ashpër Allegrin

Ish-sulmuesi i Juventusit, Fabrizio Ravanelli ka folur për TV Play për të ardhmen e Massimiliano Allegrit në stolin e Juventusit. “Mungesa e komunikimit të qartë nga klubi për të ardhmen e Allegrit i ka shtyrë lojtarët të shkarkohen mendërisht. Nëse ai do të qëndronte, do të ishte vetëm me një rinovim kontrate. Nuk e shoh

Vazhdoni leximin →

Braida sponsorizon Allegrin për stolin e Bayernit

Ariedo Braida së shpejti mund të bëhet konsulent për Bayernin e Mynihut, duke pasur parasysh marrëdhënien e tij shumë të mirë prej vitesh me Karl Heinz Rummenigge, i cili u kthye në klubin gjerman një vit më parë. Si konsulent, ish-drejtuesi i Milanit mund të propozojë emrin e Massimiliano Allegrit si pasues të Tuchel. Agjenti

Vazhdoni leximin →

Juventus e ka të qartë se kush do të jetë zëvendësuesi i Allegrit

Sipas raportimeve të fundit nga Franca, trajneri i Bolognës, Thiago Motta, është favoriti kryesor për të zënë vendin e Max Allegrit tek Juventusi sezonin e ardhshëm. Nuk është një sekret që Motta ka tërhequr interesim të madh nga disa klube të ndryshme, duke përfshirë Milanin, Napolin dhe Barcelonën. Footmercato ka pretenduar se Juventusi e ka vendosur

Vazhdoni leximin →