Alcaraz është “Mbreti” i ri i Parisit

Carlos Alcaraz është Mbreti i ri i Parisit! Spanjolli fiton Roland Garros 2024 duke mposhtur Sascha Zverev në finale me rezultatin 3-2 (6-3, 2-6, 5-7, 6-1, 6-2) në një sfidë që zgjati më shumë se katër orë. Një betejë e jashtëzakonshme sportive, e fituar në distancë nga Carlitos, i cili – siç ndodhi në gjysmëfinale

Vazhdoni leximin →

Alcaraz befason, tërhiqet nga Monte Carlo

Carlos Alcaraz njofton tërheqjen e tij nga ATP Montecarlo, Masters 1000 i tretë i sezonit në fushën me dhe të kuq të Principatës. Kampioni spanjoll, falë një problemi me krahun e djathtë, i dha lamtumirën paraprakisht turnout. Numri 3 në botë, si dhe i treti në short, do të kishte debutuar nesër (e mërkurë 10

Vazhdoni leximin →

Alcaraz triumfon në Indian Wells

Alcarazi i vërtetë është rikthyer. Carlos fiton Indian Wells Masters-1000 për vitin 2024, pasi mundi në ë finale Daniil Medvedev, pikërisht si një vit më parë. Edhe në këtë rast në dy sete, 7-6 6-1. Spanjolli mbylli me sukses një turne të shkëlqyer, duke mposhtur rivalët e drejtpërdrejtë si Jannik Sinner dhe rusin Medvedev. Një

Vazhdoni leximin →

Alcaraz dëmtohet në Rio dhe rrezikon statusin e numrit 2

Numri 2 i botës në Tenis, Carlos Alcaraz u tërhoq nga turneu “ATP 500” në Rio de Zhaneiro. Spanjolli u dëmtua në kavilje gjatë ndeshjes së parë ndaj Thiago Monteiros, teksa në momentin e ndërprerjes, sfida ishte në barazimin 1-1. Vetë Alcaraz u shfaq shumë i ngarkuar emocionalisht për mediet pas takimit, teksa ende nuk

Vazhdoni leximin →

Juventusi përforcon mesfushën

Cristiano Giuntoli ia kishtë vënë syrin që kur ishte drejtor sportiv i Napolit. Tashmë ka arritur ta sjellë te Juventusi, duke mbyllur me sukses një operacion për të forcuar mesfushën e Massimiliano Allegrit. Bëhet fjalë për argjentinasin e Southampton-it, Carlos Alcaraz (lojtari ka të njëjtin emër me tenistin spanjoll), i lindur në vitin 2002  i cili

Vazhdoni leximin →

Të dy spanjollë dhe madje të talentuar por Nadal nuk bën parashikime të tepruara për bashkëkombasin

Rafael Nadal është aktualisht në fazën e fundit të rikuperimit nga dëmtimi që e mbajti jashtë fushave për pjesën më të madhe të sezonit. Gjatë vitit të fundit, 37-vjeçari ka munguar kanë ndodhur shumë ngjarje në botën e tenisit teksa është konfirmuar gjithnjë e më tepër një fenomen si Carlos Alcaraz që aktualisht është në

Vazhdoni leximin →